Nešiojamo kompiuterio valymas ir pastos keitimas
Ar tikrai būtina valyti nešiojamą kompiuterį? kas kiek laiko išvalyti dulkes? Ar reikia keisti laptopo aušinimo pastą?
Visa tai ir dar daugiau apžvelgsime šiame straipsnyje
Nešiojamasis kompiuteris yra neatsiejama mūsų kasdienio gyvenimo dalis. Nuo darbo iki pramogų, – kompiuteris nuolatinis mūsų palydovas. Nešiojami kompiuteriai yra visur – nuo darbo vietų iki namų ir klasių. Tačiau ar žinote, kas užtikrina sklandų jo veikimą? Tai dažnai nepastebima ir nuvertinama aušinimo sistema.
Jūsų patikimo nešiojamojo kompiuterio viduje yra herojus, kurio galbūt nepastebėjote – aušinimo sistema. Šis čempionas užtikrina sklandų kompiuterio darbą, apsaugodamas nuo perkaitimo, kuris gali sulėtinti ar net sugadinti nešiojamąjį kompiuterį. Pagalvokite apie ją kaip apie asmeninį nešiojamojo kompiuterio oro kondicionierių, užtikrinantį, kad viskas veiktų tvarkingai ir neperkaistų.
Šio straipsnio tikslas paprastas: pabrėžti, kodėl svarbu rūpintis nešiojamojo kompiuterio aušinimo sistema. Tai tas pats, kas keisti automobilio alyvą, kad jis veiktų sklandžiai. Kai nešiojamasis kompiuteris išlieka vėsus, jis geriau veikia ir ilgiau tarnauja.
Nešiojamojo kompiuterio aušinimo sistema
Jūsų nešiojamojo kompiuterio aušinimo sistema gali skambėti sudėtingai, tačiau ji tokia nėra. Tai maži ventiliatoriai, keletas metalinių dalių, vadinamų radiatoriais, lipni medžiaga, vadinama termo pasta ir šilumą išsklaidantys termo padai.
Šie neskelbiami didvyriai tyliai dirba, kad nešiojamas kompiuteris neperkaistų.

Iš ko susideda aušinimo sistema
Nešiojamo kompiuterio aušinimo sistema sudaryta iš keturių pagrindinių dalių. Senesni laptopai turi tik tris dalis, juose nebūdavo naudojami termo padai. Šiuolaikiniuose kompiuteriuose labai dažnai vėdinami ne tik procesoriai, bet ir atskiros mikroschemos. Tam naudojami termo padai ir retais atvejais speciali, storai tepama pasta.

Ventiliatoriai
įsivaizduokite mažus, tylius superherojus savo nešiojamojo kompiuterio viduje – tai jūsų nešiojamojo kompiuterio ventiliatoriai. Jie tarsi mažos vėjo mašinos, išpučiančios šilumą, kuri susikaupia naudojant nešiojamąjį kompiuterį. Šie ventiliatoriai yra būtini, kad oras judėtų ir nešiojamasis kompiuteris būtų vėsus.

Šilumos radiatoriai
Radiatoriai – tai metaliniai nešiojamojo kompiuterio CPU ir GPU apsaugininkai. Šie plokšti metalo gabalai sugeria ir paskirsto nešiojamojo kompiuterio komponentų skleidžiamą šilumą. Jie yra tarsi šilumos sugėrėjai, užtikrinantys, kad niekas per daug neįkaistų ir nesukeltų žalos.

Termo pasta
Įsivaizduokite termo pastą kaip naudingą lipnų draugą nešiojamojo kompiuterio viduje. Jos užduotis – užtikrinti, kad nešiojamojo kompiuterio CPU ir GPU liktų tvirtai sujungti su radiatoriais ir šiluma sklandžiai pasišalintų. Tai tarsi klijai, kurie viską sulipdo ir padeda nešiojamajam kompiuteriui išlikti vėsiam ir efektyviai veikti.

Termo padai
Termo padai tai specialios pagalvėlės uždedamos ant mikroschemų. Labai dažnai jos būna ant ssd diskų ir padeda juos atvėsinti. Temo padai būna įvairaus storio ir formų, todėl juos kiekvienu atveju reikia karpyti ir taikyti.
Gerai prižiūrimos aušinimo sistemos svarba
Kalbant apie nešiojamojo kompiuterio aušinimo sistemą, svarbu ne tik užtikrinti, kad viskas būtų vėsu, bet ir sklandų nešiojamojo kompiuterio veikimą. Įsivaizduokite savo nešiojamąjį kompiuterį kaip automobilio variklį – jei jis perkaista, gali sulėtėti jo veikimas, sugesti ir net negrįžtamai sugesti. Gerai prižiūrima aušinimo sistema užtikrina, kad nešiojamasis kompiuteris išliktų geriausios būklės, išvengsite veikimo trikdžių ir prailginsite jo tarnavimo laiką.


Kodėl būtina valyti
Dulkės ir šiukšlės yra tarsi nepageidaujami svečiai jūsų nešiojamojo kompiuterio namuose. Laikui bėgant jos įsiskverbia į vidų, apsigyvena aplink svarbiausias dalis ir sukelia problemų. Kai taip atsitinka, nešiojamojo kompiuterio aušinimo sistema sunkiai atlieka savo darbą.
Tai šiek tiek panašu į bandymą bėgti su akmenuku bate – nepatogu ir neefektyvu. Dėl to nešiojamasis kompiuteris gali tapti triukšmingesnis, lėtesnis ir labiau linkęs perkaisti.
Aušinimo sistemą būtina valyti norint užtikrinti sklandų ir ilgalaikį laptopo darbą.
Galimos problemos
Jeigu seniai ar niekada nevalėte savo nešiojamo kompiuterio, turėtumėte žinoti apie gresiančias pasėkmes. Susikaupę dulkės, užsikimšę ventiliatoriai, pastovus laptopo perkaitimas nepraeina be pasėkmių.

Sumažėjęs našumas
Pagalvokite apie savo nešiojamąjį kompiuterį kaip apie bėgiką. Kai jis švarus, užduotis jis atlieka be prakaito. Tačiau kai susikaupia dulkės, bėgikui tarsi uždedama sunki kuprinė. Nešiojamasis kompiuteris pradeda dirbti sunkiau, sulėtėja ir sunkiai atlieka kasdienes užduotis. Reguliarus valymas užtikrina, kad nešiojamasis kompiuteris išliktų lengvas ir veiktų kuo geriau.

Techninės įrangos pažeidimai
Įsivaizduokite nešiojamojo kompiuterio komponentus kaip trapius instrumentus. Kai kaupiasi dulkės ir nešvarumai, jie tarsi lėtai laidojami. Laikui bėgant tai gali sukelti perkaitimą, o tai yra tarsi šių prietaisų veikimas itin dideliu krūviu. Galiausiai šis stresas gali sukelti nuolatinę žalą, dėl kurios nešiojamasis kompiuteris taps nepatikimas arba net visiškai suges. Reguliarus valymas padeda apsaugoti nešiojamojo kompiuterio gyvybiškai svarbias detales nuo tokio likimo.

Sutrumpėjęs nešiojamojo kompiuterio tarnavimo laikas
Įsivaizduokite savo nešiojamąjį kompiuterį kaip ištikimą palydovą ilgoje kelionėje. Dabar įsivaizduokite dulkes ir nešvarumus kaip kliūtis kelyje. Kai šios kliūtys susikaupia nešiojamojo kompiuterio aušinimo sistemoje, kelionė tampa sunkesnė. Ši nuolatinė įtampa gali gerokai sutrumpinti nešiojamojo kompiuterio tarnavimo laiką. Reguliarus valymas – tai tarsi sklandesnis kelias jūsų palydovui, užtikrinantis, kad jis ilgus metus išliks šalia jūsų.
Kaip dulkės veikia aušinimo efektyvumą
Dulkės, mažytis nešiojamojo kompiuterio viduje slypintis priešas, palaipsniui padengia aušinimo sistemos komponentus tarsi tyli antklodė. Kaupdamosi jos veikia kaip izoliacija, todėl ventiliatoriams ir radiatoriams sunkiau nuvesti šilumą. Tai reiškia, kad nešiojamasis kompiuteris turi dirbti daug sunkiau, kad išlaikytų vėsią temperatūrą, todėl gali sulėtėti veikimas ir kilti problemų dėl perkaitimo.


Poveikis oro srautui ir šilumos sklaidai
Dulkės gali trukdyti natūraliam oro srautui nešiojamojo kompiuterio viduje, tarsi užkimšti vamzdį. Tai trukdo aušinimo sistemai efektyviai išsklaidyti šilumą. Dulkės, susikaupusios ant ventiliatorių ir radiatorių, sukuria kliūtį, kuri neleidžia karštam orui išeiti, o šviežiam, vėsiam orui patekti į vidų. Dėl sutrikusio oro srauto padidėja vidaus temperatūra, todėl galiausiai gali sumažėti nešiojamojo kompiuterio našumas ir jis gali perkaisti.
Nešiojamojo kompiuterio aušinimo sistemoje kaupiasi dulkės, kurios sudaro kliūtį, trukdančią oro srautui. Šis barjeras trukdo aušinimo sistemai efektyviai įsiurbti šviežią orą ir išstumti karštą orą. Todėl nešiojamojo kompiuterio komponentai greičiau įkaista ir sunkiai išlaiko optimalią darbinę temperatūrą, todėl sumažėja našumas ir kyla pavojus, kad gali sutrikti šiluminis veikimas ar net sugesti.
Ženklai, kad nešiojamojo kompiuterio aušinimo sistemą reikia išvalyti
Kai nešiojamojo kompiuterio aušinimo sistemoje kaupiasi dulkės, gali atsirasti keletas pastebimų požymių, rodančių, kad atėjo laikas valyti. Stebėkite, ar nešiojamasis kompiuteris netampa triukšmingesnis nei įprastai, nes ventiliatoriai sunkiau dirba kovodami su kylančia temperatūra. Taip pat gali padidėti darbinė temperatūra, todėl nešiojamasis kompiuteris gali būti šiltesnis liečiant. Dar vienas įspėjamasis požymis – dažnas šiluminis droseliavimas, kai nešiojamasis kompiuteris sulėtėja, kad neperkaistų atliekant sudėtingas užduotis. Galiausiai, jei nešiojamasis kompiuteris pradeda susidurti su netikėtomis našumo problemomis arba išsijungia, tai gali būti aiškus rodiklis, kad atėjo laikas atkreipti dėmesį į jo aušinimo sistemą.

Padažnėjęs ventiliatorių triukšmas
Vienas iš aiškių ženklų, kad nešiojamojo kompiuterio aušinimo sistemai gali prireikti priežiūros, yra tas, kad ventiliatoriai pradeda skleisti daugiau triukšmo nei įprastai. Kai kaupiasi dulkės, ventiliatoriai turi dirbti sunkiau, kad išstumtų orą per sistemą ir atvėsintų orą. Dėl šių papildomų pastangų dažnai pastebimai padidėja ventiliatorių keliamas triukšmas, todėl nešiojamasis kompiuteris skamba taip, tarsi dirbtų viršvalandžius.

Padidėjusi temperatūra
Kitas ženklas, kad nešiojamojo kompiuterio aušinimo sistemą reikėtų išvalyti, yra tas, kad ji pradeda veikti karščiau nei įprastai. Dulkės veikia kaip izoliacinis sluoksnis, sulaikantis šilumą viduje. Dėl to pakyla nešiojamojo kompiuterio vidaus temperatūra, kuri gali būti juntama per klaviatūrą ir pagrindą. Taigi, jei nešiojamasis kompiuteris įprasto naudojimo metu yra neįprastai šiltas ar net karštas liečiant, tai signalas, kad dulkės gali trukdyti jo aušinimo efektyvumui.

Dažnas strigimas
Jei pastebėjote, kad nešiojamasis kompiuteris lėtėja arba stringa atliekant sudėtingas užduotis, gali būti, kad jį veikia šiluminis droseliavimas (thermo throtling). Taip atsitinka, kai nešiojamojo kompiuterio komponentai pernelyg įkaista, todėl sistema sumažina našumą, kad neperkaistų. Šią problemą dažnai sukelia aušinimo sistemoje susikaupusios dulkės, nes jos trukdo sistemai veiksmingai išsklaidyti šilumą. Dažnas šiluminis droseliavimas gali smarkiai paveikti nešiojamojo kompiuterio našumą ir produktyvumą.
TERMO PASTA ir jos reikšmė
Terminė pasta nėra amžina; jos gyvavimo trukmė yra ribota. Laikui bėgant ji gali išdžiūti, sukietėti arba sugesti dėl nuolatinio karščio poveikio. Kai taip atsitinka, ji praranda gebėjimą veiksmingai perduoti šilumą. Dėl to nešiojamojo kompiuterio aušinimo sistema tampa ne tokia veiksminga, todėl pakyla temperatūra. Dėl šio pablogėjimo gali kilti našumo problemų, padidėti ventiliatoriaus keliamas triukšmas ir net galimos perkaitimo problemos.
Šiluminė pasta yra tarsi naudingas tiltas tarp jūsų nešiojamojo kompiuterio CPU ir GPU bei radiatorių. Jos užduotis – užtikrinti, kad tarp šių komponentų nebūtų tarpų ar oro burbuliukų. Tai padeda efektyviai perduoti šilumą iš procesoriaus į radiatorių, o tai yra labai svarbu norint išlaikyti kontroliuojamą temperatūrą. Paprasčiau tariant, šiluminė pasta užtikrina sandarų sujungimą, kuris leidžia šilumai sklandžiai nutekėti ir neleidžia perkaisti.

Požymiai, kad nešiojamajam kompiuteriui reikia naujos termo pastos
Jei nešiojamasis kompiuteris nuolat jaučiasi neįprastai karštas liečiant arba veikia aukštesnėje temperatūroje, tai ženklas, kad gali reikėti pakeisti šiluminę pastą. Taip gali atsitikti, nes susidėvėjusi šiluminė pasta negali efektyviai perduoti šilumos iš CPU ir GPU į radiatorius. Dėl to nešiojamojo kompiuterio komponentai greičiau įkaista ir sunkiai išlaiko normalią darbinę temperatūrą, o tai sukelia diskomfortą ir galimus našumo sutrikimus.
Jei nešiojamasis kompiuteris linkęs dažnai perkaisti ir dėl to staiga išsijungia arba sumažėja jo našumas, tai aiškus šiluminės pastos gedimo rodiklis. Kai pasta negali veiksmingai perduoti šilumos, nešiojamojo kompiuterio komponentai tampa linkę perkaisti. Dėl to gali suveikti įmontuoti saugos mechanizmai, kurie priverčia nešiojamąjį kompiuterį išsijungti arba sumažinti našumą, kad būtų išvengta žalos. Dažnas perkaitimas yra aiškus signalas, kad laikas pakeisti šiluminę pastą.
Jei pastebėjote, kad sumažėjo nešiojamojo kompiuterio našumas, ypač atliekant užduotis, kurios anksčiau vykdavo sklandžiai, tai gali būti dėl sugedusios šiluminės pastos. Nykstant šiluminei pastai, jai sunku užtikrinti veiksmingą šilumos perdavimą, todėl kyla aukštesnė vidaus temperatūra. Tai savo ruožtu gali sukelti našumo droseliavimą, todėl nešiojamasis kompiuteris sulėtėja, kad neperkaistų. Jei pastebėjote, kad jūsų nešiojamasis kompiuteris nuolat veikia nepakankamai efektyviai, tai aiškus ženklas, kad laikas pakeisti šiluminę pastą.
Atidarę nešiojamąjį kompiuterį ir apžiūrėję esamą šiluminę pastą, jei pastebėsite, kad ji išdžiūvusi, sutrūkinėjusi ar netolygiai pasklidusi, tai aiškus ženklas, kad laikas ją keisti. Susidėvėjusi šiluminė pasta nebegali efektyviai užpildyti mikroskopinių tarpų tarp CPU ir GPU bei radiatorių. Dėl to nepavyksta išlaikyti efektyvaus šilumos perdavimo, todėl padidėja temperatūra ir gali kilti našumo problemų. Išdžiūvusios arba sutrūkinėjusios šiluminės pastos atsiradimas yra vizualus patvirtinimas, kad ji nebeatlieka savo darbo.
Termo pastos pakeitimo privalumai
Nešiojamojo kompiuterio CPU ir GPU termo pastos pakeitimas gali turėti teigiamą poveikį keliais būdais.
Padidina aušinimo efektyvumą
Pertepimas gali padidinti aušinimo efektyvumą, o tai reiškia, kad nešiojamasis kompiuteris veikia tinkamoje temperatūroje. Dėl geresnio aušinimo gali pagerėti našumas, ypač atliekant daug išteklių reikalaujančias užduotis.
Be to, tinkamai atlikus pakartotinį restauravimą, nešiojamojo kompiuterio ventiliatoriams nereikės dirbti taip intensyviai, todėl darbas bus tylesnis.
Žemesnės darbinės temperatūros
Dėl nešiojamojo kompiuterio CPU ir GPU permontavimo sumažėja darbinė temperatūra. Kai šiluminė pasta yra šviežia ir tinkamai užtepta, ji užtikrina efektyvų šilumos perdavimą, todėl neleidžia kauptis pernelyg dideliam karščiui. Tai reiškia, kad nešiojamasis kompiuteris gali veikti žemesnėje temperatūroje, todėl sumažėja su perkaitimu susijusių problemų rizika. Žemesnė darbinė temperatūra taip pat prisideda prie patogesnio naudojimosi, nes naudodami nešiojamąjį kompiuterį ant kelių ar ilgesnį laiką nejausite per didelio karščio.
Didesnis CPU ir GPU našumas
Perdiegimas prisideda prie geresnio nešiojamojo kompiuterio CPU ir GPU našumo. Kai šie komponentai dėl efektyvaus šilumos perdavimo veikia vėsesnėje temperatūroje, jie gali ilgiau išlaikyti maksimalią apdorojimo galią. Tai reiškia greitesnį ir operatyvesnį veikimą, ypač atliekant sudėtingas užduotis, pavyzdžiui, žaidžiant žaidimus, montuojant vaizdo įrašus ar paleidžiant sudėtingą programinę įrangą. Perkaitinimas užtikrina, kad jūsų nešiojamasis kompiuteris galėtų pasiekti geriausią našumą ir pagerintų jūsų bendrą darbo kompiuteriu patirtį.
Techninės priežiūros dažnumas
Reguliari nešiojamo kompiuterio aušinimo sistemos priežiūra, įskaitant pakartotinį valymą, yra svarbi siekiant užtikrinti optimalų veikimą ir ilgaamžiškumą. Tačiau šios priežiūros dažnumas gali skirtis priklausomai nuo nešiojamojo kompiuterio naudojimo ir aplinkos veiksnių.
Daugumai naudotojų nešiojamojo kompiuterio sklandžiam veikimui užtikrinti turėtų pakakti valymo kasmet ar netgi kas du metus. Tačiau jei nešiojamąjį kompiuterį intensyviai naudojate tokioms užduotims, kaip žaidimai ar vaizdo redagavimas, rekomenduotume kompiuterį valyti kas šešis mėnesius ar kas metus.
Be to, jei nešiojamąjį kompiuterį dažnai naudojate dulkėtoje ar aplinkoje su gyvūnais, gali prireikti dažnesnės priežiūros. Stebėkite anksčiau šiame straipsnyje minėtus požymius, ir jei pastebėsite padidėjusią temperatūrą, sumažėjusį našumą arba dažną perkaitimą, tai aiškus požymis, kad atėjo laikas valyti ir pakeisti termo pastą.
Bendrosios gairės dėl valymo intervalų
Nešiojamojo kompiuterio aušinimo sistemos priežiūra yra labai svarbi. Toliau pateikiamos bendrosios laptopo valymo ir termo pastos keitimo intervalų gairės:. Apačioje veiksniai, galintys turėti įtakos techninės priežiūros dažnumui.
Daugeliui paprastų kompiuterio naudotojų rekomenduojame kas pusę metų tiesiog prapūsti aušinimo sistemos ventiliatorius. Paprastai to pakanka, kad nešiojamasis kompiuteris būtų geros būklės.
Paprastam vartotojui pakanka pilnaiišvalyti laptopą kas du metus.
Jei nešiojamuoju kompiuteriu naudojatės intensyviai, ypač atliekant daug išteklių reikalaujančias užduotis, ar dažnai žaidžiate žaidimus, rekomenduojame pilnai valyti ir keisti termo pastą kasmet, kad užtikrintumėte pastovų veikimą.
Jei dirbate ar žaidžiate dulkėtoje ar gyvūnų aplinkoje, jums gali tekti dažniau valyti nešiojamąjį kompiuterį. Dulkės ir gyvūnų plaukai labai stipriai prisideda prie aušinimo sistemos užsikimšimo. Esant tokioms salygoms, rekomenduojame kompiuterį pilnai valyti kas pusę metų.
Senesni nešiojamieji kompiuteriai gali reikalauti dažnesnės priežiūros, nes laikui bėgant šilumą sklaidantys radiatoriai tai daro prasčiau. Norint tai kompensuoti reikia dažnesnės priežiūros.
Aukštesnės kokybės, brangesni laptopai turi detales, kurios geriau perneša didesnes šilumos apkrovas. Šių kompiuterių aušinimo sistema veikia efektyviau. Juose naudojama aukštesnės kokybės termo pasta. Dėl šių priežasčių kokybiškesnius kompiuterius reikia valyti rečiau.
Kai kurie naudotojai nori geriau prižiūrėti savo nešiojamuosius kompiuterius, kad užtikrintų optimalų veikimą ir aušinimo efektyvumą.
Įvertinkite šiuos veiksnius ir atitinkamai pritaikykite techninės priežiūros grafiką, kad nešiojamasis kompiuteris veiktų sklandžiai.
Išvados
Lengva nepastebėti savo nešiojamųjų kompiuterių vidinės įrangos, tačiau šiek tiek priežiūros gali nuveikti daug. Reguliarus valymas ir termo pastos keitimas – tai paprastos užduotys, galinčios užtikrinti, kad jūsų nešiojamasis kompiuteris išliktų patikimas kompanionas.
Laikydamiesi bendrųjų gairių ir atsižvelgdami į tokius veiksnius, kaip naudojimo pobūdis ir aplinkos sąlygos, galite nustatyti tinkamą nešiojamojo kompiuterio valymo dažnumą.
Nelaukite, kol iškils problemų; įtraukite valymą į savo nešiojamojo kompiuterio priežiūros rutiną. Jūsų laptopas jums atsidėkos geresniu veikimu, vėsesniu korpusu ir ilgesniu tarnavimo laiku.

Nešiojamojo kompiuterio aušinimo sistemos valymo žingsniai
Reguliarus nešiojamojo kompiuterio aušinimo sistemos valymas yra procesas, kuris gali gerokai pagerinti jos veikimą ir ilgaamžiškumą. Kartais šis valymas gali būti nesudėtingas, tačiau dažnais atvejais ir ypač naujiems kompiuteriams jis gali būti pakankamai sunkus. Štai paprastas dulkių valymo vadovas lengvai ardomiems laptopams:
Laptopo išardymo atsargumo priemonės
Prieš pasinerdami į nešiojamojo kompiuterio aušinimo sistemos valymą, imkitės kelių esminių atsargumo priemonių:
Peržiūrėkite youtube ar internete konkrečias laptopo išardymo instrukcijas. Skirtinguose nešiojamuosiuose kompiuteriuose yra skirtingi prieigos prie jų vidinių dalių būdai. Jums būtina juos -inoti kad nepa-eistumėte vidiniu nešionamo kompiuterio komponentų.
Įsitikinkite, kad nešiojamasis kompiuteris yra išjungtas ir atjungtas nuo bet kokio maitinimo šaltinio. Saugumas yra svarbiausia.
Kad nesugadintumėte jautrių komponentų, prieš liesdami nešiojamojo kompiuterio vidines dalis, iškraukite statinę elektrą paliesdami įžemintą metalinį daiktą. Taip pat tam naudojami specialūs padėklai ir antistatinės pirštinės.
Išardymo metu varžtams laikyti naudokite magnetinį padėklą arba nedideles talpyklas. Taip bus daug lengviau surinkti iš naujo ir nesumaišyti varžtelių vietomis.
Dirbdami su vidiniais komponentais elkitės švelniai. Venkite nereikalingos jėgos, nei atidarinėdami kompiuterį, nei nuiminėdami komponentus. Būkite atsargūs pirmą kartą atidarydami laptopą, nes kartais galite nutraukti svarbius laidus.
Dulkių valymo įrankiai ir medžiagos
Toliau pateikiame pagrindinių įrankių ir medžiagų, kurių prireiks norint kruopščiai išvalyti nešiojamojo kompiuterio aušinimo sistemą, sąrašą:
Tikslių atsuktuvų rinkinys užtikrina, kad turėsite tinkamo dydžio atsuktuvų, kuriais galėsite atidaryti nešiojamąjį kompiuterį nepažeisdami varžtų.
Šie nemetaliniai įrankiai skirti saugiai atidaryti nešiojamojo kompiuterio korpusą, jo nesubraižant ir nesugadinant.
Rankinis dulkių siurblys padeda iš nešiojamojo kompiuterio vidaus išsiurbti dulkes ir šiukšles.
Senos pastos šalinimo skystis skystis naudingas norint saugiai pašalinti seną šiluminę pastą nuo CPU ir GPU paviršių. Paviršiaus paruošimo skystis labai svarbus norint veiksmingai išvalyti šiluminę pastą ir kitus likučius.
Šis įrankis užtikrina tolygų ir veiksmingą naujos šiluminės pastos tepimą valant nešiojamąjį kompiuterį.
Pasirūpinkite geros kokybės termo pasta. Ji yra gerokai brangesnė, bet Jums tarnaus ilgesnį laiką ir kompiuterį valysite rečiau.
Nusipirkite reikiamus termo padus Jūsų kompiuteriui. Pats blogiausias variantas kai išardote laptopą ir pamatote kad neturite reikalingo storio termo padų. Juos gauti Lietuvoje nėra lengva, todėl pasirūpinkite iš anksto.
Šie įrankiai ir medžiagos yra labai svarbūs norint atlikti kruopštų ir saugų valymą.
Abejojate ar sugebėsite?
Jei abejojate, ar sugebėsite patys išvalyti nešiojamąjį kompiuterį, verta apsvarstyti galimybę kreiptis pagalbos į profesionalus. Kompiuterių meistras Kaune specializuojasi nešiojamųjų kompiuterių priežiūros srityje ir gali suteikti profesionalias valymo ir pastos pertepimo paslaugas.
Turįdami žinių ir patirties, jie užtikrina, jog jūsų nešiojamasis kompiuteris bus kruopščiai išvalytas, o šiluminė pasta bus tinkamai užtepta, taip išvengiant bet kokių galimų nesėkmių.
Patikėję savo nešiojamąjį kompiuterį profesionalams, galėsite būti ramūs, žinodami, kad jis yra patikimose rankose.
