Kietojo disko keitimas – kai sugedęs arba pažeistas kietasis diskas pakeičiamas nauju. Šią paslaugą dažnai atlieka kompiuterių remonto meistras arba profesionali kompiuterių remonto tarnyba. Kai kuriais atvejais kietąjį diską galima pakeisti ir patiems, jei turite patirties su kompiuterine įranga ir mokate dirbti su jautriais elektroniniais komponentais.
Jeigu Jūsų kietasis HDD diskas skleidžia keistą garsą, tiksi, sistema kraunasi ir veikia labai lėtai, ekrane pastoviai matote pranešimus jog Diskas nesuformatuotas, Operacinė sistema nerasta, jei nuolat turite perkrauti kompiuterį, MacBook nesikrauna ir rodo aplanko ikoną, – yra didelė tikimybė, kad kietas diskas sugedęs ar neveikia taip kaip turėtų.
Tokiu atveju kieto disko keitimas yra vienintelis būdas sutvarkyti kompiuterį. Mes galime sutvarkyti Jūsų kompiuterio kieto disko problemą per trumpiausią įmanomą laiką.
Pakeisime sugedusį kietą diską nauju HDD arba SSD disku. Kietojo disko keitimas gali būti atliktas net Jūsų namuose.
Kietojo disko keitimas stacionariems, nešiojamiems ir MacBook kompiuteriams.
Sugedęs kietasis diskas gali būti pakeistas į talpesni HDD arba į gerokai greitesnį SSD diską.
Pakeisime Jūsų seną kietą diską nauju labai greitu SSD disku.
SSD diskai yra iki 20 kartų greitesni negu standartiniai HDD diskai. Taip pat jie neskleidžia jokio garso ir yra atsparūs smūgiams.
Disko keitimas į SSD gali būti su informacijos perkėlimu iš senojo disko į naujajį. Taip pat yra galimybė pilnai atkurti senojo kietojo disko turinį su visomis programomis ir failais.
Nenorite prarasti duomenų? Galime padaryti Jūsų informacijos kopiją ir įkelti ją į naujai pakeistą diską.
Tokiu budu sutaupysite laiko įrašinėdami naujas programas ir galėsite iškart tęsti darbus su įprasta sistema.
Disko keitimas gali būti ne toks skausmingas kai galite tęsti darbus įprastoje aplinkoje ir su įprastomis programomis. Nereikės iš naujo instaliuoti visų reikalingų programų.
Kietojo disko keitimas gali būti atliktas Jūsų namuose ar biure Kaune.
Informuokite mus apie kietojo disko dydį ir kompiuterio modelį ir mes atsivešime reikalingą diską pakeitimui.
Taip pat vietoje galėsime perkelti reikalingą informaciją į naujai pakeistą diską.
Kietojo disko keitimo kaina priklauso nuo daugelio veiksnių, įskaitant kompiuterio markę ir modelį, naudojamo kietojo disko tipą. Kietojo disko pakeitimas gali kainuoti nuo 60 iki 200 ar daugiau eurų.
Jei kietąjį diską keičiate patys, jums reikės įsigyti diską ir visą reikalingą papildomą įrangą. Kietojo disko kaitimo kaina priklausys nuo pasirinkto disko tipo ir jo talpos.
Jei kietajam diskui pakeisti naudositės kompiuterių meistras Kaune profesionaliomis paslaugomis, į kainą bus įskaičiuota ir kietojo disko kaina, ir darbas. Darbo kaina skirsis priklausomai nuo darbo sudėtingumo ir disko talpos. Galima tikėtis, kad už kietojo disko keitimą teks mokėti daugiau, jei disko keitimas yra sudėtingesnis.
Jei susiduriate su kietojo disko problemomis, prieš priimant sprendimą dėl tolesnių veiksmų, svarbu diagnozuoti problemą. Kai kuriais atvejais problema gali kilti ne dėl kietojo disko, o dėl kitų priežasčių, pavyzdžiui, dėl programinės įrangos arba kompiuterio pagrindinės plokštės. Jei nesate tikri dėl problemos priežasties, paprastai geriausia kreiptis pagalbos į specialistą.
Yra keletas skirtingų kietųjų diskų tipų, įskaitant mechaninius kietuosius diskus ir kietojo kūno diskus (SSD). Pasirinkto standžiojo disko tipas priklausys nuo jūsų poreikių ir biudžeto. Mechaniniai kietieji diskai paprastai yra pigesni už SSD, tačiau jie taip pat yra lėtesni ir paprastai mažiau patikimi. SSD diskai yra brangesni, tačiau jie daug greitesni ir patikimesni už mechaninius kietuosius diskus.
Keičiant kietąjį diską svarbu pasirinkti tokį diską, kuris būtų suderinamas su jūsų kompiuterio technine įranga ir operacine sistema. Be to, prieš pradėdami naudoti naują kietąjį diską, turėsite į jį perkelti savo duomenis ir operacinę sistemą. Šis procesas gali būti sudėtingas, ypač jei nesate susipažinę su kompiuterių technine ir programine įranga, todėl dažnai geriausia kreiptis pagalbos į profesionalą.
Kompiuterių meistras Kaune pasiruošęs atlikti kietojo disko keitimą per trumpiausią laiką. Paprastai kietojo disko keitimas gali būti atliktas per vieną dieną. Jeigu žinote savo kompiuterio kietojo disko tipą ir dydį, tai gerokai palengviną remontą, nes galime iškart užsakyti diską pakeitimui.
Yra du pagrindiniai kietųjų diskų tipai: mechaniniai kietieji diskai (HDD) ir solid state diskai (SSD).
Mechaniniai kietieji diskai – tai tradicinis kietųjų diskų tipas, kuris kompiuteriuose naudojamas jau kelis dešimtmečius. Juos sudaro besisukantys diskai (vadinami plokštelėmis), padengti magnetine medžiaga. Duomenys kietajame diske saugomi magnetiniu būdu juos užkoduojant plokštelėse. Mechaniniai kietieji diskai yra palyginti nebrangūs ir pasižymi didele saugojimo talpa, tačiau jie yra lėtesni ir mažiau patikimi nei SSD diskai.
Solid state diskai (SSD) yra naujesnio tipo kietieji diskai, kuriuose duomenims saugoti naudojama „flash” atmintis. Skirtingai nei mechaniniuose kietuosiuose diskuose, SSD neturi judančių dalių, todėl yra greitesni ir patikimesni. SSD diskai taip pat yra patvaresni už mechaninius kietuosius diskus, nes jų taip pat neveikia fiziniai smūgiai. Tačiau SSD paprastai yra brangesni už mechaninius kietuosius diskus ir turi mažesnę talpą.
Taip pat yra hibridinių standžiųjų diskų, kuriuose derinamos mechaninių standžiųjų diskų ir SSD savybės. Hibridiniuose kietuosiuose diskuose yra nedidelis kiekis „flash” atminties, kuri naudojama dažnai naudojamiems duomenims saugoti, todėl diskas gali greičiau pasiekti duomenis. Likusi duomenų dalis saugoma mechaniniame standžiajame diske, kuris užtikrina didesnę atminties talpą. Hibridiniai kietieji diskai yra geras pasirinkimas naudotojams, kurie nori SSD privalumų, bet kuriems reikia daugiau vietos.
Kietojo disko keitimo procesas priklauso nuo konkrečios kompiuterio markės ir modelio, taip pat nuo naudojamo kietojo disko tipo. Tačiau yra keletas bendrų veiksmų, kurių laikomasi daugeliu atvejų:
Sukurkite atsarginę duomenų kopiją: Prieš keičiant kietąjį diską, svarbu sukurti atsarginę duomenų kopiją išoriniame kietajame diske arba debesų saugykloje. Tai užtikrins, kad neprarastumėte jokių svarbių failų, jei keičiant kietąjį diską kas nors nepavyktų.
Išimkite senąjį kietąjį diską: Norėdami išimti senąjį kietąjį diską, turite atidaryti kompiuterio korpusą ir rasti kietąjį diską. Paprastai jis būna disko lizde, kuris yra korpuso šone arba priekyje esantis lizdas. Suradę kietąjį diską, turėsite jį atsukti iš disko angos ir atjungti visus prie jo prijungtus kabelius. Naujo tipo M2 diskai gali buti randami po aišinimo termopadu. Jie paprastai yra prisugti vienu varžteliu.
Įdiekite naują kietąjį diską: Norėdami įdiegti naują kietąjį diską, turite vadovautis gamintojo pateiktomis instrukcijomis. Gali tekti sumontuoti montavimo laikiklius arba jungtis ir prie kietojo disko prijungti kabelius. Kai kietasis diskas saugiai įdėtas į disko lizdą, galite uždaryti kompiuterio korpusą.
Įdiegus naują kietąjį diską, kompiuterį reikės instaliuoti iš naujo iš diegimo laikmenos (pvz., DVD arba USB disko), kurioje yra operacinė sistema. Taip galėsite įdiegti operacinę sistemą į naująjį kietąjį diską.
Įdiekite operacinę sistemą: Atlikite nurodymus, kad įdiegtumėte operacinę sistemą į naująjį kietąjį diską. Gali tekti pasirinkti kietąjį diską kaip diegimo paskirties vietą, padalyti kietąjį diską į skyrius ir sukonfigūruoti operacinės sistemos nustatymus.
Perkelkite duomenis: Kai operacinė sistema įdiegta, galite perkelti duomenis iš atsarginės kopijos į naują kietąjį diską. Taip į naująjį kietąjį diską bus atkurti visi jūsų failai, programos ir nustatymai.
Keičiant kietąjį diską svarbu atidžiai laikytis gamintojo pateiktų instrukcijų, nes netinkamas diegimas gali sukelti rimtų problemų. Jei jums nepatogu patiems keisti kietąjį diską, paprastai geriausia kreiptis pagalbos į kompiuterių meistras Kaune.
Iškvieskite meistrą, užduokite klausimą ar gaukite remonto kainą.
© KMK 2022. Sukurta tinklapiųkūrimas.lt